1. Společnost
  2. Novinky
  3. Toyota GR Super Sport Concept na 24 hodin Le Mans

Koncepční model GR Super Sport Concept

Na 24 hodin Le Mans

2018-06-15

Tým Toyota GAZOO Racing v rámci 86. ročníku závodu 24 hodin Le Mans odhalil koncepční model GR Super Sport Concept.

Supersport příští generace, poprvé představený letos v lednu na autosalonu v Tokiu 2018, používá technologii hybridního elektrického pohonu, kterou Toyota ladí v rámci světového šampionátu vytrvalostních soutěží (WEC) FIA.

Souběžně s tím Toyota zahájila vývoj příští generace svého supersportu. Využívá přitom nejmodernější hybridní systémy a technologie pro snižování spotřeby paliva, které tým TGR WEC otestoval a postupně vypiplal v průběhu šesti let při účasti ve vytrvalostních automobilových soutěžích a nyní je prezentuje v konečném špičkovém balení.

Koncepční model GR Super Sport Concept je poháněn dvojitě přeplňovaným agregátem V6 a systémem Toyota Hybrid System-Racing (THS-R), jenž disponuje systémovým výkonem 1000 koní, stejně jako závodní speciál TS050 Hybrid LMP1.

„Účast v soutěžích světového vytrvalostního šampionátu, který je jednou z nejnáročnějších sérií napříč celým motoristickým sportem, a účast v závodu Le Mans, který je jedním z nejkultovnějších závodních podniků vůbec, nám pomáhá posouvat vývoj naší špičkové technologie hybridního pohonu a umožňuje přenášet takto získané poznatky do vlastních sériových vozů. (…) Zajistíme, aby se z našich vozů nestalo jen další spotřební zboží – bez ohledu na to, jak se automobily postupně mění vlivem elektroniky a digitálních technologií.“ – říká Šigeki Tomojama, prezident GAZOO Racing Company.

Model GR Super Sport Concept bude vystaven během 86. ročníku závodu 24 hodin Le Mans ve „Fan Village“ týmu Toyota GAZOO Racing.

 

Hnací ústrojí  
Typ motoru V6 s dvojitým přeplňováním, přímé vstřikování paliva
Zdvihový objem 2400 cm³
Max. systémový výkon
(spalovací motor + elektromotory hybridního pohonu)
735 kW / 1000 KM (DIN)
Systém hybridního pohonu Toyota Hybrid System – Racing (THS-R)
Kola  
Rozměry (vpředu a vzadu) 18 x 13J
Pneumatiky  
Rozměry (vpředu a vzadu) 330/710R18